Depilacja laserowa – nie tylko na wakacje!

O depilacji laserowej zostało już powiedziane naprawdę wiele. Jednak do tej pory nie każdy wie, gdzie powinien udać się na zabieg, jak długo będzie on trwał, a także kiedy jest najlepsza pora na jego wykonanie. Wiele osób zastanawia się również, czy trwałe usuwanie owłosienia jest dla nich. Dlatego też poniżej wyjaśniamy wszystkie te kwestie.

Depilacja laserowa – dla każdego!

Zacznijmy od tego, że na zabieg usuwania owłosienia laserem może wybrać się praktycznie każdy. Przeciwwskazaniem, tak jak do innych zabiegów są oczywiście choroby skórne lub niezaleczone infekcje. Depilacja laserowa nie jest również wykonywana na zbyt jasnych, siwych włosach. Po za tym do gabinetu na zabieg może się zapisać każdy, kto czuje taką potrzebę. Osoby niepełnoletnie, oczywiście pod nadzorem rodzica bądź opiekuna.

Laserowe usuwanie owłosienia – kiedy na zabieg?

Wiele osób nie wie, czy na zabieg może wybrać się o każdej porze roku. Odpowiadamy – tak, o każdej. Zaleca się jednak wybór pory jesiennej i zimowej, ponieważ wizyta w gabinecie nie jest jednorazowa. Potrzeba czasu na uzyskanie efektów. Co więcej depilowane miejsca nie powinny być narażane na silne działanie promieni słonecznych. Dlatego też chłodne pory są lepsze.

Trwałe usuwanie owłosienia – ile trwa zabieg?

Pojedynczy zabieg depilacji laserowej nie trwa zazwyczaj dłużej niż kilkanaście minut. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko zależy od tego, z jakiego obszaru ciała usuwane są włoski. Jeśli są to pachy, to zabieg jest znacznie krótszy niż w przypadku nóg. Można również łączyć depilacje różnych partii, wtedy znowu czas trwania wizyty w gabinecie np. https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/ będzie się wydłużał. Trzeba mieć więc to na uwadze przy organizowaniu dnia.

Depilacja laserowa – tylko dla estetyki?

Kolejne pytanie, które może się nasunąć dotyczy konieczności przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Nie każdy wie, że nie jest on wykonywany jedynie ze względów estetycznych. Owszem chęć pozbycia się włosków może mieć takie podłoże, ale nie tylko. Wiele osób boryka się z problemami wrastających włosków. Te powodują stany zapalne, a nawet ropne. Kolejna grupa ma problem z bardzo szybkim wzrostem włosów, które usunięte rano już pojawiają się wieczorem. Owłosienie utrudnia również przygotowania czy to na basen, czy plażę. I właśnie dla wszystkich tych osób jest depilacja laserowa. To ona będzie rozwiązaniem dającym najlepsze efekty.

Recommended For You

About the Author: konskowola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *