Kurs ratownika medycznego – dlaczego warto podnosić kwalifikacje?

W wielu zawodach kluczowe jest nieustanne podnoszenie kwalifikacji. Dotyczy to także ratowników medycznych. Dlatego zewnętrzne firmy organizują rozmaite kursy skupiające się na konkretnych aspektach ratownictwa. Co może nam dać udział w takim szkoleniu?

Ratownik i ratownik medyczny – czy terminy te są zbieżne?

Wielu z nas nie zastanawia się na co dzień, czy ratownik i ratownik medyczny oznaczają te samą osobę. Kwestie te reguluje jednak ustawa z 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Zgodnie z tym dokumentem ratownik medyczny jest zawodem, umożliwia wykonanie medycznych czynności ratunkowych samodzielnie lub na polecenie lekarza. Wiąże się to także z podaniem pacjentowi leków, które są niezbędne na danym poziomie działań ratowniczych. Aby zostać ratownikiem medycznym musimy ukończyć określony kierunek studiów na jednej z uczelni medycznych. Ratownikiem natomiast będzie osoba, która ukończyła kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niezależnie od tych zmiennych kwestia pogłębiania wiedzy jest w tym przypadku niezwykle ważna.

Kurs ratownika medycznego – dlaczego warto je kończyć?

Samodoskonalenie się poprzez udział w rozmaitych szkoleniach zależy od wiedzy i doświadczenia ratownika. Ustawa nie nakłada bowiem obowiązku regularnego udziału w kursach. Mimo to warto obserwować zmiany, jakie zachodzą w ratownictwie. Modyfikacja procedur, funkcjonowania służb, czy wdrażanie do użytku nowych urządzeń to bardzo duże zmiany, z którymi warto zapoznać się jak najszybciej. Zewnętrzne firmy organizują dlatego liczne kursy dla ratownika medycznego. Jeden z nich jest dostępny chociażby tutaj https://www.transmedyk.pl/kurs-doskonalacy-dla-ratownikow-medycznych/. Udział w takim szkoleniu nie tylko pogłębi wiedzę teoretyczną, ale również pozwoli wykorzystać ją w praktyce. Firmy dysponują zazwyczaj nowoczesnymi fantomami, które doskonale oddają działanie naszego organizmu. Specjalistyczne kursy ratownika medycznego kończą się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Jeśli uczestnik poradzi sobie z nimi, może liczyć na certyfikat oraz wpis do karty doskonalenia zawodowego.

Recommended For You

About the Author: konskowola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *