Opaski do rehabilitacji – jakie wybrać ?

joggingW dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób zaczyna prowadzić aktywny tryb życia i uprawiać różnego rodzaju aktywność sportową, sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym oraz apteki nie mogą narzekać na brak klientów. Prawda jest taka, że im więcej osób uprawia sport, tym więcej osób doznaje kontuzji. Drobne urazy mogą spotkać niemal każdego, kto po prostu decyduje się wstać z kanapy i pobiegać, chodzić ze specjalnymi kijami czy jeździć na nartach lub snowboardzie. Oczywiście trzeba pamiętać, że same dyscypliny sportowe różnią się między sobą tym, jak duże jest ryzyko kontuzji w przypadku ich uprawiania. Nie zmienia to jednak faktu, że zaczynając swoją przygodę z aktywnością ruchową, dobrze zawczasu zaopatrzyć się w kilka gadżetów, które pozwolą szybko pozbyć się bólu wynikającego z drobnych urazów lub nawet mimo stłuczenia pozwolą na kontynuację treningów. Wśród najchętniej wybieranych artykułów tego typu są opaski do rehabilitacji.

Dostosować do potrzeb

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór takich opasek rehabilitacyjnych. Przede wszystkim można kupić opaski dostosowane niemal do każdej części ciała. Najbardziej popularne są oczywiście opaski wykorzystywane do rehabilitacji:
Nadgarstków
Łokci
Kolan
Kostek.

Oczywiście takie opaski różnią się między sobą także właściwościami. Można wybrać takie, które będą po prostu odpowiednio unieruchamiać bolące stawy czy kości. Takie opaski są często wykonane z dość grubego materiału i dodatkowo w odpowiednim miejscu usztywniane. Ich noszenie nieco krępuje ruchy, ale przecież w tym wypadku właśnie o to chodzi. Opaski takie często wykorzystywane są na przykład podczas niezbyt groźnych złamań czy pęknięć kości, gdy nie jest konieczne zakładanie gipsu lub szyny gipsowej. Inny rodzaj opasek rehabilitacyjnych to opaski uciskowe. Takie często wykorzystywane są także profilaktycznie.

Można wybrać także opaski rehabilitacyjne wyposażone w zimna wkładkę, która skutecznie zmniejsza ból i opuchliznę. Takie opaski są szczególnie pomocne podczas stłuczeń lub naciągnięcia mięśni.

Recommended For You

About the Author: konskowola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *