Skarpety kompresyjne – czy w ogóle działają?

Odzież kompresyjna taka jak skarpety, opaski na podudzie, spodenki, koszulki, opaski na ręce jest coraz bardziej modna. Warto dowiedzieć się jak na to wszystko patrzą naukowcy, a jak widzimy to w reklamach.

Skarpety kompresyjne maja poprawić krążenie i tym samym zwiększyć wydajność naszej pracy. Dzięki zastosowaniu skarpet w czasie wysiłku do mięśni ma się dostawać o wiele więcej tlenu, dodatkowo skarpety mają pozytywnie wpływać na metabolizm mięsni. Zmienny ucisk powoduje zoptymalizowanie transportu substancji odżywczych do mięśni, przez co zwiększa się ich wydolność.

Badania przeprowadzane w niezależnych laboratoriach niewiele nam mówią. Problem polega na tym, że w takich testach nie można wprowadzić placebo. Nikt nie uwierzy, że ma na nogach skarpety kompresyjne skoro widzi, że to zwykłe skarpety za złotówkę.

Podsumowując testy laboratoryjne nie widać tutaj szczególnych zmian w lepszych czasach czy lepszym pochłanianiu tlenu. Zdecydowanie lepszy test przeprowadzone w Afryce Południowej na jednym z ultra maratonów. Porównano tutaj zawodników, którzy mieli kompresje i tych, którzy nie mieli. Jak się okazało zawodnicy w skarpetach kompresyjnych uzyskali nie tylko o wiele lepszy czas, ale również zmniejszyli uszkodzenia mięśni i co ciekawe byli wstanie się o wiele szybciej zregenerować po takim wysiłku. young fitness woman running on sunrise seaside boardwalk

Według producentów skarpety są najlepsze i najskuteczniejsze. Trzeba mieć jednak wiadomość tego, że jeśli nie ma się kondycji i predyspozycji to żadne skarpety nam nie pomogą. Nie wszyscy sportowcy z czołówki światowej w nich biegają, czyli nie zawsze są one skuteczne. Procent podaje, że jego produkt wpływa na:

  • zwiększenie wydolności krążenia,
  • zmniejszenie tętna podczas wysiłku.
  • poprawę metabolizmu mięsni,
  • zwiększenie mocy mięśni.
  • Kupujemy odzież kompresyjną

Sprawdzajmy stopień kompresji. Dobierajmy skarpety do obwodu łydki. Kupujmy tylko oryginalne skarpety kompresyjne, a nie podkolanów uciskowe. Cena za skarpety kompresyjne waha się w granicach 200 zł. Efekty można zauważyć, jeśli ucisk będzie na poziomie 22-32mmHg.

Recommended For You

About the Author: konskowola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *