Usuwanie uszkodzeń dachów

auto32
Mając auto powypadkowe, najlepiej udać się z nim do profesjonalnego blacharza i mechanika. Są w stanie naprawdę zdziałać cuda. Samochody wyglądają czasami lepiej niż przed wypadkiem. Z ciekawości przed pisaniem tego artykułu zajrzałam na strony dotyczące samochodów powypadkowych. Galerie “przed” i po zrobiły na mnie naprawdę ogromne wrażenie.

Uszkodzenie dachu

Czy można zrobić coś z samochodem, który dachował i ma uszkodzony dach? Na szczęście jest na to sposób. Podczas dachowania poszycie dachu podlega odkształceniom, powstałych podczas kolizji drogowych. Zniszczenia dachu powstają, gdy górne belki i szkielet podwozia się przemieści.

Metody naprawy

Obecnie metody naprawy dachów poszły znacząco do przodu. Używa się bardzo dużej ilości różnych materiałów do naprawy dachów. Dla warsztatów fabrycznych nie były dostępne techniki łączenia tych materiałów z konstrukcjami szkieletowymi nadwozi. Używane metody naprawcze obecnie zależą nie tylko od charakteru oraz wielkości uszkodzenia, ale również od szczegółowych zaleceń pochodzących od producenta pojazdu. Gdy żaden z elementów dachu nie zostanie całkowicie zniszczony, to naprawa zazwyczaj jest stosunkowo prosta.

Samochody starszej generacji

W samochodach starszej generacji nadwozia posiadały płaty dachowe zrobione z blach stalowych głębokotłocznych. Były one łączone z pozostałymi elementami za pomocą zgrzewania punktowego.

Prostowanie wgnieceń

Naprawa niewielkich uszkodzeń polega na prostowaniu wgnieceń oraz innych odkształceń. Używa się do tego rozwieraczy śrubowych, hydraulicznych albo pneumatycznych. Siła, którą wywiera rozwieracz na naprawianą część oraz sztywną, niezniekształconą powierzchnię płyty podłogowej jej przenoszona za pomocą drewnianych podkładek, które rozkładają nacisk na drewnianej powierzchni i zapobiegają tym samym powstawaniu wtórnych wgnieceń.

Podsumowanie

Tego typu naprawę można wykonać jedynie w profesjonalnym zakładzie blacharskim. Sami, w garażu nie mamy takiego sprzętu. Poza tym tylko osoby, które mają duże doświadczenie w naprawianiu samochodów powypadkowych, będą w stanie przywrócić je do stanu świetności. Najlepiej jest znaleźć punkt, gdzie oferują naprawy bezgotówkowe. W Krakowie jest coraz więcej warsztatów, w których można zapłacić kartą.

Recommended For You

About the Author: konskowola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *