Karmienie niemowlaka. Karmić piersią czy butelką?

ciaza3
Wiele młodych mam zastanawiało się jak karmić niemowlaka – piersią czy z butelki. Ile dziecko powinno zjadać i jak często? Jak ułożyć godziny posiłków by dziecko nie budziło się plącząc z głodu? Nie jest to taka prosta kwestia jak by się mogło wydawać. Wybór metody, którą będziemy karmić niemowlaka, należy do nas samych. Są jednak sytuacje, w których los wybiera za nas. Czasami zdarza się tak, że matka nie wytwarza wystarczające ilości pokarmu przez co dziecko trzeba karmić butelką ze sztucznym mlekiem.

Karmienie piersią

Karmienie piersią jest umiejętności której trzeba się nauczyć. Nie wszystkim kobietą przychodzi to jednakowo łatwo, ale przy odrobinie cierpliwości można pokonać wszelkie problemy. Zawartość składników pokarmowych w mleku matki jest zmienna, tzn. z biegiem czasu skład mleka się zmienia. Wartość odżywcza może przybrać inne formy również pod wpływem nieumiejętnego podgrzewania mleka matki, wcześniej odciągniętego z piersi.. Jest to kolejna czynność, którą przy odrobinie samozaparcia można opanować. Jak podgrzewać mleko matki? O tym dowiedzieć się można ze strony młodego taty, który opisuje swoje doświadczenia rodzicielskie – Mlodytata.pl/ – blog parentingowy. Z perspektywy ojca opisuje on, jak należy podgrzać mleko i przygotować się do karmienia dziecka.

Karmienie butelką

Niewątpliwie, dla niemowląt najlepszym wyjściem jest karmienie piersią. Może się zdarzyć tak, że zaistnieją poważne przyczyny, czy to zdrowotne czy psychiczne, które uniemożliwią karmienie naturalne. Wtedy pozostaje nam podawanie pokarmów, które są specjalną mieszanką dla niemowląt. Wszystkie takie produkty ze względu na wrażliwego odbiorcę jakim jest niemowlę, muszą spełniać odpowiednie państwowe normy dotyczące odpowiedniej zawartości tłuszczu, białka oraz witamin. Są one niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Pod żadnym pozorem nie powinno podawać się niemowlakowi mleka krowiego, gdyż posiada ono wysoką zawartość białka i składników mineralnych, co może obciążyć nerki dziecka. Pomoc w wyborze odpowiedniej mieszanki dla dziecka uzyskasz u lekarza pediatry.

Recommended For You

About the Author: konskowola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *