Nazwa miejscowości

Każde miasto, wieść czy osiada wiąże się z jakąś historią, zarówno powstania ogólnie jak i pojawienia się samej nazwy. Jeśli chodzi o miejsce jakim jest Końskowola, to byłoby wręcz grzechem niewyjaśnienie skąd wzięła się ów nazwa, bo jest to nazwa naprawdę zadziwiająca i trzeba dowiedzieć się jaka jest jej historia.

Historia nazwy

Otóż legendy dotyczące miejsca jakim jest osada w Końskowoli mówią, że pochodzenie nazwy jest bezpośrednio związane z historią pewne chłopa, który stanął na rozstaju dróg, kiedy podążał w jakimś celu. Był on ze swoim koniem i jak się okazało, chłop chciał ruszyć w jedna stronę, natomiast koń nie chciał podążać za n im lecz wybrał inna, przeciwną trasę. Co wyszło z tego sporu? Ostatecznie chłop musiał zgodzić się na wybór konia , a w związku z tak upartą i silną wolą konia, miejsce to nazwano właśnie na jego cześć, a raczej cześć tego zdarzenia czyli Końska Wola.

Z czasem jednak zaczęto posługiwać się skrótem i tak już zostało. Nazwa podlegała jeszcze wielu metamorfozom aż ostatecznie została taka jak jest teraz.

konskowola4

 

Recommended For You

About the Author: konskowola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *