Poznaj dobre jedzenie Wrocław, poznaj kuchnie świata

rice-1978552_1920

Co to znaczy dobre jedzenie? Gdzie można dostać dobre jedzenie? Odpowiedź na pierwsze pytanie jest dość subiektywna, zaś na drugie o wiele prostsza. Dobre jedzenie jest praktycznie wszędzie wokół. Wystarczy tylko dobrze szukać.

Ile ludzi, tyle opinii

Nie możemy jednoznacznie stwierdzić, co kryje się pod pojęciem „dobre jedzenie”. Przecież dla każdego z nas oznacza to coś innego. Francuzi zajadają się ślimakami, w krajach Azji Południowo-Wschodniej na porządku dziennym jest jedzenie potraw, które uważamy za dziwne i kompletnie niesmaczne. W Wietnamie możemy skosztować smażonego węża, w Kambodży tarantule smażone w głębokim oleju, zaś w Tajlandii uraczą nas skorpionami. Dla ludzi zamieszkujących tamte regiony nie ma nic dziwnego w tych potrawach – są one tak naturalne, jak w Polsce kurczak czy wieprzowina. Z pewnością oni również uważają, że np. popularny nad Wisłą bigos, nie zaliczałby się do kategorii „dobre jedzenie”. Na powyższym, międzykulturowym przykładzie, widzimy wyraźnie, że każdy ma swoją własną definicję dobrego jedzenia. Nawet w naszym kręgu kulturowym są różnice. Dla Kowalskiego wątróbka to „nadposiłek”, zaś Nowak uważa ją za ohydną i woli zajadać się schabowymi.

Dobre jedzenie Wrocław dookoła nas

Zastanawiając się nad drugim pytaniem „gdzie można dostać dobre jedzenie?”. Odpowiedź jest dość prosta – wszędzie. Każdy z nas zna swój gust i wie, jakie jedzenie lubi. Dlatego odwiedzamy bary i restauracje, w których podają to, co nam smakuje. Jeżeli nie lubimy ostrych potraw nie zajdziemy do węgierskiej knajpy. Podobnie w przypadku ryb. Sushi to jedna z najbardziej popularnych potraw na świecie, jednak jeżeli nie lubisz ryb, z pewnością nie przypadnie ci ono do gustu.

Otwórz się na nowe, poznaj smaki świata

Jednak jeżeli nie boisz się nowych wrażeń kulinarnych i uważasz się za „poszukiwacza”, koniecznie próbuj nowych smaków. Kuchnia włoska, japońska, chińska, to nie tylko powszechnie znana pizza, sushi czy ryż z warzywami i mięsem. To również mniej popularne potrawy, które również zasługują na określenie „dobre jedzenie Wrocław”. A przecież świat składa się z wielu innych stylów i kuchni. Kuchnia amerykańska, hiszpańska, arabska, indyjska czy wietnamska – one również skrywają dobre jedzenie. Jeżeli masz szczęście mieszkać w dużym mieście, masz też możliwość poznania innych smaków. Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Wrocław pełne są miejsc, w których możemy skosztować dania z całego globu. Wystarczy tylko ich poszukać na gastronomicznej mapie miasta.

Recommended For You

About the Author: konskowola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *