Regeneracja alternatorów Wrocław – czym jest i kiedy z niej korzystać?

speed-1249610_1920

Głównym zadaniem alternatora jest zamiana energii mechanicznej w prąd przemienny. Rozwiązanie to już od 1891 roku stosowany jest powszechnie w pojazdach mechanicznych. Poznaj znaczenie alternatora w pojeździe XXI wieku.

Budowa alternatorów

Podstawową funkcją alternatora jest zasilanie akumulatora. Jego budowa jest stosunkowo prosta. Głównym elementem alternatora jest nieruchomy stojan wykonany najczęściej ze stalowej ramki z trzema uzwojeniami, które ułożone są co 120 stopni. Większość urządzeń wyposażona jest w regulatory, które doskonale sprawdzają się, kiedy temperatura na zewnątrz jest zbyt niska. Zmiana prądu przemiennego w stały następuje dzięki specjalnym diodom. Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest używanie oddzielnych elementów do rozruchu alternatora. Rozwiązanie to powoduje, że wirnik nie pobiera prądu z instalacji elektrycznej na wyłączonym silniku lub przy niskich obrotach, co zapobiega rozładowaniu akumulatora.

Naprawa i regeneracja alternatorów Wrocław

Do najczęstszych uszkodzeń elementów alternatora możemy zaliczyć szczotki i łożyska. Bez względu na to, które jego część uległy uszkodzeniu konieczne jest jego wymontowanie i rozebranie. Dopiero wtedy możemy postawić pełną diagnozę odnośnie zakresu usterki oraz przystąpić do prac naprawczych. Teoretycznie niektóre rodzaje uszkodzeń bylibyśmy w stanie naprawić samodzielnie jednak ze względu na to, że często niezbędna jest wiedza z zakresu elektryki oraz specjalistyczne urządzenia diagnostyczne lepiej udać się w tym celu do warsztatu.

Nie każdy taki sam

Należy również pamiętać, że nie wszystkie alternatory zbudowane są tak samo. Niektóre chłodzone są cieczą, inne posiadają sprzęgło w kole pasowym. W takich wypadkach już samo wymontowanie alternatora jest zdecydowanie bardziej problematyczne niż standardowo dlatego lepiej powierzyć to fachowcom. Sama naprawa tego elementu nie zakończa prac warsztatowych. Dopiero ponowne jego zamontowanie i sprawdzenie, czy działa prawidłowo, daje gwarancji, że usterka została usunięta. Takie samo postępowanie jest w przypadku, kiedy następuje regeneracja alternatorów Wrocław. Wtedy również konieczne jest sprawdzenie, czy wszystko działa prawidłowo i wytwarzane napięcie jest zgodne z oczekiwaniami. Zawsze można oczywiście zdecydować się na zakup nowego alternatora, jednak jest to dużo bardziej kosztowne niż w przypadku jego regeneracji lub wymiany pojedynczych zużytych elementów.

Recommended For You

About the Author: konskowola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *