Zdrowa i gładka skóra – co pomoże ją osiągnąć?

Zdrowa i gładka skóra jest oznaką zdrowego organizmu. Niestety wielu z nas zmaga się z różnymi niedoskonałościami, które mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Czasem to geny, czasem choroby, a czasem nieprawidłowa dieta. Odpowiednia pielęgnacja może okazać się jedynym kołem ratunkowym. Jednak cera każdego z nas jest inna, dlatego trzeba umiejętnie dopasować pielęgnację do swoich potrzeb.

Jak dopasować pielęgnację do typu cery?

Przed rozpoczęciem prawidłowej pielęgnacji należy sprawdzić, jaki właściwie mamy typ cery. Można to zrobić w prosty sposób – wystarczy umyć skórę za pomocą żelu do twarzy, a następnie odczekać godzinę. Jeśli cera pozostaje gładka oznacza to, że jest normalna. Jeśli zacznie się łuszczyć – jest sucha. Jeśli po przyłożeniu chusteczki pozostanie ślad – cera jest tłusta. W przypadku cery mieszanej, skóra będzie tłusta tylko w strefie T (broda, nos, czoło).

Kiedy dowiesz się, jaki masz typ cery, musisz dobrać kosmetyki dedykowane jej potrzebom. Skóra sucha wymaga dużo nawilżenia, świetnie sprawdzą się więc produkty głęboko natłuszczające. Z kolei skórze tłustej przyda się żel oczyszczający, tonik normalizujący i peeling. Do cery mieszanej potrzeba zarówno produktów nawilżających, jak i oczyszczających.

Zdrowa i gładka skóra – zadbaj o nią od wewnątrz

W osiągnięciu zdrowej i gładkiej skóry pomogą nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki. Trzeba też dbać o siebie od wewnątrz. Należy unikać ostrych przypraw, słodyczy i żywności wysoko przetworzonej. Zamiast tego warto włączyć do diety warzywa, owoce, orzechy i więcej chudego mięsa. Świetnie powinny sprawdzić się również suplementy, o których więcej przeczytasz tutaj https://estesynergy.com/zdrowa-i-gladka-skora/. Zdrowa i gładka skóra przestanie być marzeniem, a stanie się rzeczywistością, gdy odpowiednio o nią zadbasz. Właśnie dlatego warto poświęcić czas, by zrozumieć potrzeby swojej skóry i dopasować do niej pielęgnację. W razie potrzeby można też udać się do dermatologa, który zaleci konkretne leczenie pomocne w przypadku konkretnych problemów.

Recommended For You

About the Author: konskowola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *