Jak wygląda nowoczesne leczenia kanałowe zębów Łódź?

dentist-428646_1920

Leczenia kanałowego boi się bardzo duża ilość osób. Z reguły poddawane są mu zęby znajdujące się w tyle naszej jamy gębowej. Oznacza to, że lekarz musi głębiej „podłubać”, by się do nich dostać. Jak więc wygląda leczenia kanałowe zębów Łódź obecnie?

Czemu akurat kanałowe?

Kiedy musimy poddać się leczeniu kanałowemu? Z reguły jedynymi winowajcami jesteśmy my sami. Każdy z nas, o ile nie jest małym dzieckiem, jest odpowiedzialny za swoje zdrowie i życie. Dotyczy to również kwestii higieny jamy ustnej. Jeżeli ją zaniedbamy, musimy poddać się leczeniu. Jednym z przypadków jest zignorowanie pojawiającej się próchnicy. Jej rozwój najczęściej doprowadza to tego, że musimy zgodzić się na zabieg leczenia kanałowe. Jak się przed nim ustrzec? Trzeba stosować się do kilku zaleceń. Przede wszystkim każdego poranka i wieczora szczotkuj zęby przez minimum dwie minuty. Następnie płucz je przy użyciu płynu do płukania, który wzmocni efekt mycia i zabije pozostałe zarazki. O zęby można dbać również stosując dietę. I nie mówimy tu o dietach odchudzających, ale zmianie nawyków żywieniowych. Zrezygnuj z picia słodkich napojów gazowanych, cukierki, batony i inne słodycze odrzuć w kąt. Podobnie zrób z kawą oraz, jeżeli palisz, papierosami. Wprowadź do swojej diety produkty bogate w wapń i minerały np. twarogi, żółte sery, szpinak czy jaja.

Kiedyś było inaczej

Kiedyś najpopularniejszą metodą kanałowego leczenia zębów była metoda mortalna. Dentysta nie usuwał chorej miazgi, ale pokrywał ją specjalnym preparatem, który doprowadzał do jej obumarcia. Niestety, proces ten trwał bardzo długo, nawet do dwóch tygodni, przez co pacjent musiał cierpieć dodatkowe kilka dni. W niektórych przypadkach zdarzało się, że ząb pacjenta był na tyle twardy, że nie chciał obumrzeć i proces dewitalizacji należało powtórzyć. Nie musimy dodawać, że znacznie wydłużało to leczenie.

Leczenia kanałowe zębów Łódź dziś

Na szczęście proces rozwoju technologii nie ominął również stomatologii. Współcześnie stosuje się zupełnie inną metodę leczenia kanałowe zębów Łódź. Przede wszystkim jest ona znacznie krótsza i wystarczy, że pacjent spędzi w gabinecie stomatologa jedynie dwie godziny. W porównaniu z 14 dniami leczenia, jakie wymuszała metoda mortalna widać znaczny postęp. Proces leczenia wygląda niezwykle prosto. Dentysta zaczyna od postawienia diagnozy, następnie znieczula pacjenta, opracowuje ubytek i, jeżeli to konieczne, zatruwa miazgę, która jeszcze nie obumarła. Następnie usuwa ją i wypełnia kanały zębowe specjalną substancją, która z czasem twardnieje. Ostatnim krokiem jest położenie podkładu oraz plomby.

Recommended For You

About the Author: konskowola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *